fbpx

Vlasy si ostriháme asi doma

Vlasy mi siahajú takmer po pás. Už sa mi celkom zunovali a mala som na pláne, že niekedy na jar alebo začiatkom leta sa už konečne dám ostrihať. A to nielen podstrihnúť, ale trocha viac – asi pod uši.  🙂  Mávala som aj úplne kratučký účes pred pár rokmi. A aj vtedy som do toho šla z vlasov po pás. Takže ten pocit už poznám.

merino satka yana modelka siva
(2020)
(2011)

Samozrejme, momentálne kaderníctva nefungujú a online sa tiež nedajú objednať.   🙂   Dcérka sa tiež chcela dať ostrihať. Už bola aj objednaná, no potom prišla mimoriadna situácia a zrušilo sa to. Tak mi pred pár dňami napadlo – čo by sa stalo, ak by sme si ostrihali vlasy samé doma. Nie tak zhurta hneď na krátke, ale postupne na kratšie a kratšie. A možno v jednom bode sa nám to bude celkom páčiť.   🙂

Chalani zatiaľ prečkávajú s účesmi. Starší Jonáš si už doma robí cop, menší Krištof má vlnavé a poddajné vlasy, takže zatiaľ stačí, keď si prejde rukou po čele a štica mu príliš nelezie do očí. Manžela som ostrihala strojčekom.  🙂   Dcérka Tamara sa, pravdaže, potešila môjmu nápadu, ale akože – ja budem tá prvá. Je už nesmierne na môj pokus zvedavá, ako to asi dopadne a tlačí na mňa, aby to už bolo dnes alebo zajtra.  🙂   Ale spomaľme… na to musí byť u mňa vhodná nálada.

Hneď sme si ale otvorili youtube, či nájdeme dáku „fintu“, ako by sa to dalo zvládnuť aj doma. Nechcem to do rovna, skôr na strapato – tak by to hádam mohlo aj celkom dobre dopadnúť.  🙂   A našli sme plno videí, hlavne v angličtine a ruštine, ako si účes žienky riešia samé v kúpelni. Tak prečo nie? Občas treba spraviť niečo veselé a šialené a nedokonalé – a to najmä keď vieme, že v najbližších týždňoch a mesiacoch budeme hlavne len doma a veľmi nikomu na očiach. A občasné nákupy – to môže ísť manžel, ak by to veľmi zle dopadlo so mnou.  🙂   Na druhej strane, aj tak sa vonka „maskujem“ do rúška, takže je takmer jedno, aký mám účes.

Jednoducho, v ďalších dňoch sa hecnem a možno to bude aj na fotku.  🙂   Pekný víkend a veľa slnečných dní.