fbpx

„Sustainable“? „Minimalism“? „Quality“? Som to vlastne len ja.

Premýšľam nad tým,… vlastne nad všeličím. Priznám sa, možno až príliš veľa rozmýšľam nad týmto mojím biznisom. Ako sa posunúť ďalej, a prečo… Skladík s upletenými vecami je čoraz väčší, nápadov v srdci je stále mnoho. Možno hľadám spôsob, ako vyniknúť, ako sa zviditeľniť. Ako nájsť ľudí, ktorým by sa moje pleteniny páčili. Hľadám vlastne „fajnšmekrov“? 🙂 Takých, ktorí ocenia domácu ručnú výrobu, kvalitný materiál, hodiny strávené nad každým projektom?

sklad maly

Čo by som rada dala vedieť o sebe a o svojej činnosti vám?

fotenie

Hľadám v myšlienkach plusy, ktoré ponúkam. Prispievam k férovej výrobe? K udržateľnej móde? O tých sa posledne veľa píše. Určite k s radosťou vyrobeným kúskom. Nezaťažujem tým príliš životné prostredie? Asi nie. Ale o tom mám premýšľať a písať? O tom, že používam kvalitný, drahý materiál z „non-mulesed“ chovu? To je zrejmé, píšem o tom v popise každého výrobku. O minimalizme v šatníku, po ktorom túžim aj ja? Že si mám radšej kúpiť jeden poriadny sveter a nosiť ho 10 rokov, než mať na každú sezónu iný, podľa aktuálnej módy a kúpiť ho za babku? Mám v skriniach plno takých vecí. Lacných a možno aj zbytočných, aj pekných zo sekáča. Veď to poznáme… v dnešnej dobe je ťažké sa rozhodnúť pre drahšie „sustainable“  značky.

Takže prichádzam na to, že sa musím vrátiť na začiatok a opäť si spomenúť na tú silnú túžbu po tvorení, pre čo som vlastne šla do toho. A budem naďalej vymýšľať, pliesť, kombinovať vzory, hľadať nové farby, kvalitnú vlnu, robiť pekné fotky a ponúkať šatstvo, kým mi to bude robiť radosť a kým budem mať nové nápady.

klbko a pletenina
klbko malabrigo
rozpracovane

Zatiaľ si to, našťastie, môžem dovoliť a to mi stačí – veď práve pre tieto dôvody som do toho šla.  🙂

ja
Tagged