fbpx

Ovin v nemeckom Bewusster Leben (Uvedomelý život)

V septembri ma oslovila jedna pani z nemeckého časopisu Bewusster Leben (Uvedomelý život). Tento „mindstylový“ časopis sa už 20 rokov venuje témam ako udržateľná móda, pomalšie jedenie, spomalenie života, harmónia tela a duše, etická výroba, minimalizmus. Malými krôčkami bojuje za takéto hodnoty. Oslovuje najmä úspešné ženy, ktoré sa silne zaujímajú o udržateľnú výrobu, dbajú o prírodu a životné prostredie, starajú sa o svoje zdravie, prispievajú na ochranu zvierat, snažia sa vyhýbať stresu a viac oddychujú, spomaľujú svoj život.

Pani ma teda oslovila, či by som si nechcela v predvianočnom vydaní uverejniť advertoriál, keďže sa venujem ručnej výrobe a používam materiál, ktorý je certifikovaný a nepochádza z „mulesingového“ chovu (ovečky nie sú ošetrené bolestivou procedúrou zvanou „mulesing“). Tento problém, ktorý sa týka najmä merino ovečiek, som už popísala v jednom staršom žurnáli.

Keďže viem po nemecky, neváhala som, šla som do toho. A minulý týždeň som našla tento magazín v poštovej schránke aj s mojím advertoriálom. 🙂 Teším sa, že môžem byť aspoň malou súčasťou tejto kampane, uvedomelého života.

Pekný deň!

Angelika