fbpx

O mne

KRÁTKO O MNE

Moje meno je Angelika Ľalíková. Som manželkou, maminou, milovníčkou prírody a prechádzok so psom. Donedávna som pracovala v administratíve a po dlhých rokoch som sa rozhodla opäť vrátiť k svojmu dávnemu hobby – k ručnému pleteniu. Páčia sa mi hlavne pončá, šatky, šály, deky a mám chuť ich vyrábať aj pre Vás. Až tak, že sa venujem tomuto malému podniku už naplno. Bez manželovej pomoci a podpory celej rodiny by sa tento projekt nedal naštartovať. Som im za to veľmi vďačná.    🙂

prechadzka so psom

Najprv som sa sústredila na klasickú ovčiu vlnu. No rýchlo som zistila, že tá väčšinou pichá, hlavne na krku. Keďže mám odmalička citlivú pokožku, dá sa povedať, že som dobrým “sitom” pre posúdenie jemnosti vlny. O merine som donedávna počula len ako o špeciálnej látke pre športové oblečenie. Vyskúšala som teda niečo upliecť aj z merina. Ale až po viacerých skúškach s touto vlnou od rôznych výrobcov som našla niekoľko, ktoré môžem považovať za naozaj vhodné aj pre citlivky. A v hľadaní naďalej pokračujem.

IDEA

ovin sa spája jednak so slovom OVINÚŤ, keďže Vás moje výrobky ovinú a zahrejú. Ovin zároveň znamená po francúzsky ovčí, čo je mojím hlavným zdrojom materiálu.

Oblečenie od ovin je originálne, preto je málo pravdepodobné, že stretne na ulici niekoho s presne takým istým doplnkom. Kombinujem štandardné vzorky do jedinečných doplnkov a odevov. Pestrofarebné priadze, ktoré vyberám, často ani nevidieť našom trhu. Niektoré z nich sú ručne farbené.

farebne merino priadze
moje farebné klbká

U nás nájdete odevy len z prírodného materiálu, o jej vlastnostiach sa môžete viac dozvedieť v sekcii O merine a pletení.

ovčie rúno
ovčie rúno

Odevy robím tak, aby neboli len vkusné, ale podľa možností aj funkčné. Napríklad nákrčníky od ovin sú väčšinou “tesné” – na spodku sú síce širšie, ale postupne sa smerom nahor zužujú, aby vrch príliš neodstával a tak chlad neprenikol až k pokožke. Napriek tomu Vás ale počas nosenia neškrtia, pretože použitá pletacia technika je elastická.

nákrčník je tesný a elastický

“PončoDEKA” od ovinu je ďalším príkladom praktickosti. Môžete sa do nej zabaliť a zvaliť na gauč. Príjemne Vás zahreje, no ruky si môžete pohodlne strčiť von cez otvory a bez obmedzenia si listovať v knihe, kávičkovať či “mobilovať”. A keď sa nechcete hriať, môžete ju prestrieť na gauč, na pohovku a otvory nie je vidieť.

ponco deka s otvormi pre ruky
prikryvka merino deka

Väčšinou sa venujem odevom, ktoré sú jednej veľkosti (one size). Ovin tak môže pomôcť aj tým, ktorí hľadajú pekný darček, no nie sú si istí presnou konfekčnou veľkosťou obdarovaného/obdarovanej.

GARANCIA

Osobne Vám môžem garantovať:

 • Použitie len nového a kvalitného materiálu. Pôvod, zloženie, vlastnosti a kvalitu použitého materiálu, za ktoré ručí výrobca priadze, je v súlade s uvedenými informáciami na mojich výrobkoch. Niektoré vlastnosti materiálu, ako hrejivosť aj pri spotení sa, boli overené aj mnou osobne.
 • Spôsob výroby je v súlade s uvádzaním na výrobkoch: ručná výroba.
 • Dodanie len nových, nepoužívaných výrobkov.
 • Použitie vlastných kombinácií štandardných vzoriek a tvarov.
 • Rozmery a hmotnosti výrobkov uvedené v e-shope sú len orientačné. Skutočné rozmery sa môžu mierne líšiť, nakoľko ide o ručnú výrobu.
 • Napriek tomu, že sa v našom e-shope snažíme zobraziť farby výrobkov tak reálne ako sa len dá, predsa sa môže stať, že skutočné farebné odtiene sa mierne líšia od zobrazených. Je to skutočnosť, ktorá je daná nastavením a kvalitou obrazovky, fotoaparátu a spôsobom farbenia priadze. Výrobcovia priadzí uvádzajú pri ručnom farbení vlny možnosť líšiacich sa farebných odtieňov pre jednotlivé klbká. Preto aj väčší výrobok, ktorý je pletený z viac než jedného klbka ručne farbenej vlny, môže mať v sebe farebné odlišnosti. Toto nie je dôvodom na reklamáciu tovaru. Ale ak zakúpený odev nezodpovedá Vašim predstavám, môžete ho bezplatne vrátiť bez udania dôvodu do 14 dní od doručenia a peniaze za odev Vám budú vrátené v plnej výške. Bližšie informácie k vráteniu tovaru a podrobné záručné podmienky nájdete v sekcii Obchodné podmienky. Ak ide o ručne farbenú vlhu, uvádzame túto informáciu pri samotných odevoch v e-shope.
precizna praca

Kto sa o Vás stará
  Angelika Ľalíková

  Starám sa o to aby sa Vám dostalo služieb, aké očakávate.

  Angelika Ľalíková
  One woman show

Prednosti

Prírodný materiál

nepoužívam syntetický materiál

Spoľahlivý servis

posnažím sa, aby Vám ovin dobre slúžil

Vyrobené na Slovensku

a s potešením

DOPRAVA GRÁTIS

po celom Slovensku